KURUMSAL BAŞKANIN MESAJI

               Değerli üyelerimiz

               10 Ocak 2016 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantısında, siz değerli üyelerimizin takdirleri ve gösterilen güven ile Türkiye’nin en güzide spor kulüplerinden birisi olan Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü’müzün yönetimini, arkadaşlarımızla birlikte üstlendik. Öncelikle, siz değerli üyelerimize gerek şahsıma, gerekse yönetim kurulumuza gösterdiğiniz güvenden dolayı teşekkür ederim.
Yarım asırlık geçmişe sahip olan, değerli büyüklerimizin 1968 yılında temelini attığı, 1969 yılında da Adana’nın sadece spor ve sosyal hayatına kazandırdığı kulübümüze, kuruluşundan bu yana katkı veren kurucu üyelerimize, bugüne kadar görev yapan tüm başkanlarımıza ve yönetim kurullarına, komisyonlarda, kurullarda, derneğimiz etkinliklerinde görev alan, derneğimize maddi-manevi katkı koyan tüm üyelerimize de şükranlarımı sunarım.
               Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü, her yıl, Türkiye Tenis Federasyonu’nun 8 yaşından itibaren her yaş grubundan sporcular için düzenlediği onlarca ulusal turnuvaya, uluslararası turnuvalara, Hülya Cup gibi Türkiye’ye mal olmuş özel turnuvalara ev sahipliği yapmaktadır. Bunların yanı sıra ilimizde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği okullar arası turnuvaların da ev sahibi olmuştur, olacaktır. Adana Valiliğimiz ile yaptığımız sosyal projelerde de kulübümüz yer almıştır, yer almayı sürdürecektir.
               Her turnuva, her organizasyon, her etkinlik bir zenginliktir. Bu zenginlik Adana’mız için de, kentimizin tanıtımı, kentimize cazibenin artması açısından da çok önemli bir kazanımdır.
               14 değerli büyüğümüzün 1969 yılında Adana’ya kazandırdığı, bugün sahip olduğu 2’si kapalı 12 tenis kortu, yüzme havuzu, fitness salonu, çocuk oyun alanları ile Adana için çok önemli bir değer olan ATDSK, yeni dönemde değerine değer katacaktır. Yeni dönemde hedefimiz, altyapısından Çağla Büyükakçay, İpek Soylu gibi Türkiye’ye mal olmuş, ülkemize ilkleri kazandırmış tenisçiler yetiştiren ATDSK’nın, teniste atılım yapması, yüzme, jimnastik, dans, dağcılık gibi branşlarda da yer almaktır.
               Bir değil, çok hedefimiz, hedeflerimiz var.
               Hedefimiz; ATDSK’yı sadece Adana’nın değil, Türkiye’nin bir numaralı kulübü yapmaktır. Hedefimiz; Türkiye’ye mal olacak yeni sporcular yetiştirmektir.
               Hedefimiz; ATDSK’nın adını duyururken, kentimizin de tanıtımını yapmış olmanın mutluluğunu yaşayabilmektir.
               Hedefimiz; yılın 365 günü tenis oynanabilen Adana’mızda, yabancı sporcuları getirip, kamp yapmalarını sağlamak, bunun alt yapısını oluşturmaktır.
               Dedim ya, çok hedefimiz var.
               2 yıllığına göreve gelen bu ekibin işi zor olabilir. Bu zorlukları siz üyelerimizden aldığımız desteklerle her zaman aşacağımıza da sonsuz inancımız var.
               Siz değerli üyelerimizin desteğiyle ATDSK, Türkiye’nin bir numaralı kulübü olacak. Yoğun ama keyifli, çok çalışarak ama başarıyla geçeceğine inandığımız bu dönemde sizlerle el ele, omuz omuza vererek kulübümüzün çıtasını yükselteceğiz. ATDSK için, Adana’mız için, üyelerimiz için, sporcularımız için başarılı işlere birlikte imza atacağız.
               Sevgi ve saygılarımla.